Životopis (curriculum vitae)
    Ročník 1962, prošel jsem gymnázium v Mostě a poté vysokou školu v Plzni (VŠSE – fakulta elektrotechnické – technická kybernetika). V roce 1985 promoce a pak rok základní vojenské služky – v krásném městě České Budějovice. Do roku 1990 jsem pracoval ve výpočetním středisku SHD v Mostě – jako technik. Poté, až do současnosti, jsem spojil svůj život se zdravotnictvím. Pracuji v mostecké nemocnici jako technický inženýr na oddělení Správy zdravotnické techniky.
    Prošel jsem spoustou vedlejších činností, zejména v redakční činnosti pro různé tištěné i internetové časopisy, týkající se hifi techniky: Quo, VTM, AV-Revue, Stereo a video, Audio, Hi-Fi, Domácí kino, Digital Revue, GMX, Golias, AV-mania a nyní rock+@hudební magazín.
    Audio technika, hudba a vše okolo mě chytlo po mnoho let velmi důkladně. V posledních letech jsem začal naštěstí opět hudbu více poslouchat a technika šla trochu stranou.
    Začal jsem se více věnovat experimentování okolo různých technik tvorby webových stránek a stal se z toho tak trochu koníček. Hraji si trochu s html, php, css a grafikou. Něco málo programuji i s MS Access. Databáze mě zajímají, bohužel mé znalosti neodpovídají mým požadavkům. :-)
    Četba knížek se stala velkou vášní. Rád relaxuji nad stránkami napínavých špionážních thrillerů, s potěšením sáhnu po horroru nebo sci-fi, nevyhýbám se ani válečným románům. Často pročítám naučnou literaturu, hlavně cestopisy. Pravidelně několikrát do měsíce chodím do městské knihovny. Z časopisů jsem se postupně omezil na jediný: měsíčník NG (National Geographic), na jehož nové číslo vždy netrpělivě čekám.
    Avšak největší posedlostí mého života je v posledních pár letech trávení volného času na cestách. Cestuji “po svých”, prostě vezmu batoh, fotoaparát, termosku s kafem, kus chleba, někdy i psa a vypadnu z baráku do okolních lesů a polí. České středohoří je krásné a jsem schopen trávit venku o víkendech mnoho hodin. Odcházím za svítání, vracím se v odpoledních hodinách, spokojený a příjemně utahaný. Často mě doprovází miniaturní mp3 přehrávač, s jehož pomocí naslouchám čteným knihám či oblíbené hudbě. V létě je ve hře ještě kolo a cyklistické výlety podobného ražení.